HAIS-spelen

Startlista HAIS-spelen 2017

KS - 100m

Försök  söndag, 11:15
Final  söndag, 13:55
Moa Kjellander99Åhus FIK
Ida Nilsson98Hovslätts IK
Matilda Nilsson93IK Hakarpspojkarna
Binai Ahmad97KA2 IF12.20
Stephanie Ydström92Malmö AI
Madeleine Borg96UF Contact
Monika Callenberg71Varbergs GIF
Antal anmälda deltagare: 7

KS - 200m

Försök  lördag, 14:25
Final  lördag, 15:55
Lisa Lilja96Malmö AI24.55
Pernilla Nilsson92Malmö AI23,50
Rebecka Velander97Malmö AI
Stephanie Ydström92Malmö AI27,99
Victoria Stöckel97Nedre Soppero IK
Maria Ekvall74UF Contact28.61
Jonna Nilsson94UF Contact29.65
Antal anmälda deltagare: 7

KS - 400m

Final  söndag, 15:25
Josephine Risberg Thoor95IFK Helsingborg
Julia Frisk99IFK Växjö
Elin Björkman99Malmö AI63,50
Alexandra Everett96Malmö AI56,40
Cornelia Faxius98Malmö AI61,50
Daniel Lundborg97Malmö AI52,65
Elvira Erixon96Mölndals AIK
Jonna Nilsson94UF Contact
Antal anmälda deltagare: 8

KS - 800m

Final  söndag, 16:00
Anna-Karin Delborg59Björnstorps IF2:59.70
Annika Faager76Björnstorps IF
Sara Ericsson95Heleneholms IF
Olivia Kempi98IFK Helsingborg2,19
Sima Zahrai63IFK Lund
Louise Cronstedt97Malmö AI
Elin Brink97Mölndals AIK
Antal anmälda deltagare: 7

KS - 1 500m

Final  lördag, 17:50
Mika Söderström99IFK Lidingö
Sara Liljegren81IS Göta
Alice Greberg98Mölndals AIK4:50;64
Alexandra Simonsen98Mölndals AIK4.52
Antal anmälda deltagare: 4

KS - 3 000m

Final  söndag, 17:10
Thea Boström98Tjalve IF09:58,30
Antal anmälda deltagare: 1

KS - 100m häck

Final  lördag, 10:55
Johanna Carlsson94IFK Helsingborg
Victoria Stöckel97Nedre Soppero IK
Antal anmälda deltagare: 2

KS - 400m häck

Final  fredag, 15:45
Sara Kärsbo91Åhus FIK
Emelie Öberg97Ullevi FK
Alice Svantesson97Ullevi FK61.58
Antal anmälda deltagare: 3

KS - Höjdhopp

Final  söndag, 14:25
Matilda Nilsson93IK Hakarpspojkarna
Antal anmälda deltagare: 1

KS - Stavhopp

Final  lördag, 12:10
Gabriella Jönsson01IFK Helsingborg
Linnea Jönsson99IFK Helsingborg
Antal anmälda deltagare: 2

KS - Längdhopp

Final  söndag, 12:00
Ida Nilsson98Hovslätts IK
Johanna Carlsson94IFK Helsingborg
Jennika Larsson91IFK Lund
Frida McCabe92IFK Lund
Amanda Hjalmarsson97IFK Växjö
Nellie Mårtensson95Malmö AI
Malin Olsson97Malmö AI
Stephanie Ydström92Malmö AI
Victoria Stöckel97Nedre Soppero IK
Moa Ullgren96Tjalve IF6.07
Madeleine Borg96UF Contact
Monika Callenberg71Varbergs GIF
Antal anmälda deltagare: 12

KS - Tresteg

Final  lördag, 16:30
Agnes Fredriksen97Hovslätts IK
Amanda Hjalmarsson97IFK Växjö
Emma Erlandsson99Malmö AI
Nellie Mårtensson95Malmö AI
Madeleine Borg96UF Contact
Antal anmälda deltagare: 5

KS - Kula

Final  söndag, 14:30
Fanny Roos95Athletics 24Seven18,16
Victoria Stöckel97Nedre Soppero IK
Jonna Nilsson94UF Contact
Antal anmälda deltagare: 3

KS - Diskus

Final  lördag, 16:35
Daniela Gherman97Åhus FIK35,50
Ella Andersson00Eslövs AI43,60
Hanna Bengtson92Heleneholms IF
Lina Bengtson94Heleneholms IF
Elin Rubin95Hovslätts IK
Linnea Jönsson99IFK Helsingborg
Lina Sjölin88IFK Trelleborg
Sara Lundkvist95IFK Växjö
Ida Wåhlstrand00IFK Växjö
Vilma Engbe00Öresund FK38,85
Hanna Grönwall99Öresund FK
Jonna Nilsson94UF Contact34.95
Moa Eskilsson93Villstad GIF
Antal anmälda deltagare: 13

KS - Slägga

Final  fredag, 16:10
Daniela Gherman97Åhus FIK50,08
Sandra Säther 96IFK Helsingborg41.36
Hanna Grönwall99Öresund FK
Jonna Nilsson94UF Contact41.25
Antal anmälda deltagare: 4

KS - Spjut

Final  söndag, 12:45
Malin Andersson93Heleneholms IF
Viktoria Johansson88Klippans FK
Liv cantby99Korsør
Louise Cronstedt97Malmö AI
Victoria Stöckel97Nedre Soppero IK
Jonna Nilsson94UF Contact
Antal anmälda deltagare: 6

F19 - 100m

Final  söndag, 13:40
Hannah Hansson00Åhus FIK
Selma Jönsson02Åhus FIK
Moa Kjellander99Åhus FIK
Amanda Tornemark01Åhus FIK
Josefine Olsson98Hässleholms AIS
Antal anmälda deltagare: 5

F19 - 200m

Final  lördag, 15:50
Moa Kjellander99Åhus FIK
Josefine Olsson98Hässleholms AIS
Hanna Bellenby99IFK Växjö
Maria Runneberger99Sävedalens AIK
Antal anmälda deltagare: 4

F19 - 100m häck

Final  lördag, 10:50
Moa Kjellander99Åhus FIK
Filippa Fernström98Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 2

F19 - Längdhopp

Final  söndag, 12:00
Maja Pettersson02FIF Gnistan
Klara Ekelund99KA2 IF
Hanna Falck01KA2 IF
Clara Johansson02KA2 IF
Hanna Johansson01KA2 IF
Maria Runneberger99Sävedalens AIK
Antal anmälda deltagare: 6

F19 - Tresteg

Final  lördag, 16:30
Klara Ekelund99KA2 IF
Emma Erlandsson99Malmö AI
Maria Runneberger99Sävedalens AIK
Antal anmälda deltagare: 3

F19 - Diskus

Final  lördag, 10:10
Cecilia Larsson99IFK Växjö
Hanna Grönwall99Öresund FK
Antal anmälda deltagare: 2

F19 - Slägga

Final  fredag, 16:10
Luana Lundh Klaric 99Göteborgs KIK
Ida Olsson99IF Hagen52,72
Cecilia Larsson99IFK Växjö
Hanna Grönwall99Öresund FK
Erica Wik99Ullevi FK
Antal anmälda deltagare: 5

F19 - Spjut

Final  söndag, 12:45
Moa Kjellander99Åhus FIK
Antal anmälda deltagare: 1

F17 - 100m

Försök  söndag, 11:25
Final  söndag, 13:45
Hannah Hansson00Åhus FIK
Selma Jönsson02Åhus FIK
Amanda Tornemark01Åhus FIK14,10
Linnéa Andersson01Båstads GIF
Mika Johansson01Eslövs AI
Alfrida Kilvik01IF Kville
Moa Nilsson01IFK Helsingborg
Maja Maunsbach 01IFK Lund
Julia Wennersten01IK Ymer
Samantha Oware01Malmö AI
Angel Richmore01Malmö AI
Ida Ottosson01Öresund FK
Ida Winther01Turebergs FK12:94
Antal anmälda deltagare: 13

F17 - 200m

Försök  lördag, 15:15
Final  lördag, 16:40
Hannah Hansson00Åhus FIK27,48
Amanda Tornemark01Åhus FIK
Linnéa Andersson01Båstads GIF
Hanna Dahlberg00Eslövs AI27,08
Eir Persson00FK Athlet
Lovisa Skoglund01Höörs IS26,50
Alfrida Kilvik01IF Kville
Moa Nilsson01IFK Helsingborg
Famke Persson03IFK Lund
Nadja Rugland01Kalmar SK27,52
Nellie Erlandsson01Malmö AI
Samantha Oware01Malmö AI
Wilma Rosenquist01Malmö AI25.00
Felicia Boqvist01Rydö ASK
Ida Winther01Turebergs FK26:79
Antal anmälda deltagare: 15

F17 - 400m

Final  söndag, 15:15
Lovisa Skoglund01Höörs IS
Ebba Berglin01KA2 IF
Nadja Rugland01Kalmar SK
Amanda Ivehammar01Linköpings GIF
Angel Richmore01Malmö AI
Wilma Rosenquist01Malmö AI
Erika Wärff00Malmö AI
Felicia Boqvist01Rydö ASK
Antal anmälda deltagare: 8

F17 - 800m

Final  söndag, 16:10
Nadja Rugland01Kalmar SK2.16,35
Roble Abdullahi01Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 2

F17 - 1 500m

Final  lördag, 17:50
Juni Rugland03Kalmar SK
Almida Thörjesson01Kyrkhults SK
Lina Karlsson02Lidköpings IS
Amanda Ivehammar01Linköpings GIF
Felicia Niklasson01Sävedalens AIK
Antal anmälda deltagare: 5

F17 - 3 000m

Final  söndag, 17:10
Almida Thörjesson01Kyrkhults SK
Felicia Niklasson01Sävedalens AIK
Antal anmälda deltagare: 2

F17 - 100m häck

Final  lördag, 10:40
Alfrida Kilvik01IF Kville
Maja Maunsbach 01IFK Lund
Julia Wennersten01IK Ymer
Nellie Erlandsson01Malmö AI
Emelin Barg01VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 5

F17 - 300m häck

Final  fredag, 16:05
Nellie Bjerstedt00Åhus FIK48,38
Emely Nilsson01Eslövs IF
Amanda Ivehammar01Linköpings GIF
Nellie Erlandsson01Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 4

F17 - 1 500m Hinder

Final  fredag, 17:15
Almida Thörjesson01Kyrkhults SK
Amanda Ivehammar01Linköpings GIF
Antal anmälda deltagare: 2

F17 - Höjdhopp

Final  söndag, 14:25
Nellie Malmros01Båstads GIF
Ida Björndal01IF Kville
Emelin Barg01VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 3

F17 - Stavhopp

Final  lördag, 12:10
Eir Persson00FK Athlet
Megan Berg Nobeus00Malmö AI
Anja Olsson01Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 3

F17 - Längdhopp

Final  söndag, 12:10
Linnéa Andersson01Båstads GIF
Hanna Dahlberg00Eslövs AI
Ida Björndal01IF Kville
Linnea Sevestedt00IF UDD
Johanna Sjöström01IFK Lund
Stina Jacobson00Istrums SK
Hanna Falck01KA2 IF
Hanna Johansson01KA2 IF
Thelma Carlson01Klippans FK4,98
Johanna Olsson01Malmö AI
Angel Richmore01Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 11

F17 - Tresteg

Final  lördag, 13:15
Ida Björndal01IF Kville
Ellen Blomgren01KA2 IF
Antal anmälda deltagare: 2

F17 - Kula

Final  söndag, 16:05
Fanny Lundberg01Åhus FIK
Ella Andersson00Eslövs AI13,73
Tilda Petersson 01FIF Gnistan
Eir Persson00FK Athlet
Angel Richmore01Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 5

F17 - Diskus

Final  lördag, 10:10
Ella Andersson00Eslövs AI43,60
Vilma Engbe00Öresund FK37,24
Freja Olofsson 02UF Contact29,84
Antal anmälda deltagare: 3

F17 - Slägga

Final  fredag, 15:00
Fanny Lundberg01Åhus FIK43,41
Ida Wåhlstrand00IFK Växjö
Elsa Lindén00Mölndals AIK
Vilma Engbe00Öresund FK51,52
Antal anmälda deltagare: 4

F17 - Spjut

Final  söndag, 10:20
Fanny Lundberg01Åhus FIK
Nellie Malmros01Båstads GIF
Ella Andersson00Eslövs AI38,54
Tilda Petersson 01FIF Gnistan
Linnea Sevestedt00IF UDD
Johanna Sjöström01IFK Lund
Stina Jacobson00Istrums SK
Gabriella Jansson00Ljungby FIK
Erika Wärff00Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 9

F15 - 80m

Försök  söndag, 11:00
Final  söndag, 12:50
Elin Ekelund02Eslövs AI10,59
Maja Pettersson02FIF Gnistan
Fredrika Pettersson02Hammarby IF
Evelina Sjöstrand02Hässleholms AIS
Humla Drott03IFK Helsingborg
Hanna Persson02IFK Helsingborg
Julia Bernz02IFK Lund
Selma Löfman02IFK Lund
Tilde Gudmundsson 02IFK Växjö
Laura Iversen02IFK Växjö
Sophie Reid02IK Ymer
Emelie Biarner02Klippans FK
Bella Stenström03Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 13

F15 - 300m

Final  lördag, 17:20
Selma Jönsson02Åhus FIK41.46
Ebba Sköld02IF Kville
Tindra Palmér02IFK Helsingborg
Julia Berns02IFK Lund
Tilde Bengtsson02IFK Växjö
Ellen Blackenfelt02Kongahälla AIK
Tuva Nilsson02Malmö AI
Bella Stenström03Malmö AI
Nora Axelsson02Upsala IF
Tyra Morell02Upsala IF
Antal anmälda deltagare: 10

F15 - 800m

Final  söndag, 15:50
Cornelia Helgesson02Åhus FIK2.35,24
Humla Drott03IFK Helsingborg
Lina Karlsson02Lidköpings IS
Tuva Nilsson02Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 4

F15 - 2 000m

Final  lördag, 13:45
Anja Jagesten02Björnstorps IF7:28,53
Malin Jonson02Mölndals AIK
Tyra Morell02Upsala IF
Klara Ygeby02Upsala IF
Antal anmälda deltagare: 4

F15 - 80m häck

Försök  lördag, 10:05
Final  lördag, 11:45
Kajsa Andersson02Åhus FIK13.26
Maja Pettersson02FIF Gnistan
Ida Valentinsson02FK Athlet
Evelina Sjöstrand02Hässleholms AIS
Tindra Palmér02IFK Helsingborg
Selma Löfman02IFK Lund
Laura Iversen02IFK Växjö
Sophie Reid02IK Ymer
Tova Wickell02KA2 IF
Sonia Fors02Sävedalens AIK
Antal anmälda deltagare: 10

F15 - 300m häck

Final  fredag, 16:20
Cornelia Helgesson02Åhus FIK53,60
Julia Svennblad03Ale FK
Tilde Bengtsson02IFK Växjö
Elin Frisk02IFK Växjö
Tove Larsson02IFK Växjö
Sonia Fors02Sävedalens AIK
Antal anmälda deltagare: 6

F15 - 1 500m Hinder

Final  fredag, 17:15
Nora Axelsson02Upsala IF
Tyra Morell02Upsala IF
Klara Ygeby02Upsala IF
Antal anmälda deltagare: 3

F15 - Höjdhopp

Final  söndag, 13:30
Kajsa Andersson02Åhus FIK1.52
Evelina Sjöstrand02Hässleholms AIS
Tilde Gudmundsson 02IFK Växjö
Sophie Reid02IK Ymer
Clara Johansson02KA2 IF1.59
Tova Wickell02KA2 IF
Antal anmälda deltagare: 6

F15 - Längdhopp

Final  söndag, 09:30
Maja Pettersson02FIF Gnistan
Fredrika Pettersson02Hammarby IF
Evelina Sjöstrand02Hässleholms AIS
Hanna Persson02IFK Helsingborg
Julia Bernz02IFK Lund
Tilde Gudmundsson 02IFK Växjö
Laura Iversen02IFK Växjö
Sophie Reid02IK Ymer
Tova Wickell02KA2 IF
Emelie Biarner02Klippans FK
Bella Stenström03Malmö AI
Sonia Fors02Sävedalens AIK
Antal anmälda deltagare: 12

F15 - Tresteg

Final  lördag, 13:15
Kajsa Andersson02Åhus FIK
Maja Pettersson02FIF Gnistan
Emily Ha02Hässleholms AIS
Evelina Sjöstrand02Hässleholms AIS
Clara Johansson02KA2 IF11.50
Bella Stenström03Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 6

F15 - Kula

Final  söndag, 14:55
Elin Ekelund02Eslövs AI10,84
Selma Löfman02IFK Lund
Tilde Gudmundsson 02IFK Växjö
Sophie Reid02IK Ymer
Antal anmälda deltagare: 4

F15 - Diskus

Final  lördag, 12:00
Ida Valentinsson02FK Athlet
Emilia Münchmeyer02IFK Helsingborg
Sophie Reid02IK Ymer
Freja Olofsson 02UF Contact34,81
Antal anmälda deltagare: 4

F15 - Slägga

Final  fredag, 15:00
Selma Löfman02IFK Lund
Antal anmälda deltagare: 1

F15 - Spjut

Final  söndag, 11:25
Kajsa Andersson02Åhus FIK33.73
Selma Jönsson02Åhus FIK
Selma Löfman02IFK Lund
Tilde Gudmundsson 02IFK Växjö
Antal anmälda deltagare: 4

F14 - 80m

Försök  söndag, 10:50
Final  söndag, 12:45
Emma Gerdes03Åhus FIK10,79
Filippa Svensson03Åhus FIK11,07
Tova Möllerström03Eslövs AI
Alice Lindh03Hässleholms AIS
Titti Ewertzh03IFK Helsingborg
Thea Löfman03IFK Lund
Johanna Obradovic03IFK Lund
Famke Persson03IFK Lund
Emilia Wamsler03IFK Lund
Siri Elofsson03IFK Växjö
Lova Nilsson03IFK Växjö
Amanda Pettersson03IFK Växjö
Ellen Pettersson03IFK Växjö
Vilma Dahlberg03Malmö AI
Grace Omoike03Malmö AI
Jenjira Phayakhruea04Malmö AI
Bella Stenström03Malmö AI
Joy Thulin03Malmö AI
Johanna Persson03Simrishamns AIF
Liv Nilsander03Varbergs GIF
Antal anmälda deltagare: 20

F14 - 300m

Final  lördag, 16:55
Emma Gerdes03Åhus FIK43,88
Julia Svennblad03Ale FK
Tova Möllerström03Eslövs AI
Alice Lindh03Hässleholms AIS
Alva Zenkert03IF UDD46,81
Titti Ewertzh03IFK Helsingborg
Chanelle Lindvall03Malmö AI
Bella Stenström03Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 8

F14 - 800m

Final  söndag, 15:50
Alice Lindh03Hässleholms AIS
Filippa Lonhagen03Höörs IS
Juni Rugland03Kalmar SK2.29,80
Lykke Sjöbeck03Ystads IF2.20.09
Antal anmälda deltagare: 4

F14 - 2 000m

Final  lördag, 13:45
Hanne Horst03Åhus FIK
Nicole Ljungström03Ängelholms IF
Alice Lindh03Hässleholms AIS
Lykke Sjöbeck03Ystads IF
Antal anmälda deltagare: 4

F14 - 80m häck

Final  lördag, 10:15
Thea Löfman03IFK Lund
Emilia Wamsler 03IFK Lund
Siri Elofsson03IFK Växjö
Vilma Dahlberg03Malmö AI
Chanelle Lindvall03Malmö AI12.50
Liv Nilsander03Varbergs GIF
Antal anmälda deltagare: 6

F14 - 300m häck

Final  fredag, 16:15
Filippa Svensson03Åhus FIK49,18
Julia Svennblad03Ale FK
Siri Elofsson03IFK Växjö
Milla Svanberg03Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 4

F14 - 1 500m Hinder

Final  fredag, 17:05
Nicole Ljungström03Ängelholms IF
Frida Palmqvist03Mölndals AIK
Ella Vilhelmsson03Mölndals AIK
Antal anmälda deltagare: 3

F14 - Höjdhopp

Final  söndag, 09:30
Moa Feldt03Åhus FIK1,60
Alice Lindh03Hässleholms AIS
Agnes Norman03Hässleholms AIS
Tindra Redenfors03IFK Halmstad1,48
Siri Elofsson03IFK Växjö
Ellen Pettersson03IFK Växjö
Emma Jelic03IK Ymer
Grace Omoike03Malmö AI
Johanna Persson03Simrishamns AIF
Maja Nilsson03Varbergs GIF
Johanna Persson03Ystads IF
Antal anmälda deltagare: 11

F14 - Stavhopp

Final  lördag, 12:10
Lova Nilsson03IFK Växjö
Rebecka Krüeger03Malmö AI
Ellen Persson03Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 3

F14 - Längdhopp

Final  söndag, 14:10
Moa Feldt03Åhus FIK4,71
Filippa Svensson03Åhus FIK4,93
Johanna Berg03Eslövs AI
Alice Lindh03Hässleholms AIS
Johanna Obradovic03IFK Lund
Lova Nilsson03IFK Växjö
Ellen Pettersson03IFK Växjö
Vilma Dahlberg03Malmö AI
Chanelle Lindvall03Malmö AI
Bella Stenström03Malmö AI
Joy Thulin03Malmö AI
Johanna Persson03Simrishamns AIF
Liv Nilsander03Varbergs GIF
Johanna Persson03Ystads IF
Antal anmälda deltagare: 14

F14 - Tresteg

Final  lördag, 13:15
Julia Svennblad03Ale FK
Alice Lindh03Hässleholms AIS
Agnes Norman03Hässleholms AIS
Bella Stenström03Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 4

F14 - Kula

Final  söndag, 16:35
Moa Feldt03Åhus FIK
Johanna Berg03Eslövs AI
Tova Möllerström03Eslövs AI
Julia Scharnell03Eslövs AI
Thea Löfman03IFK Lund11,36
Emilia Wamsler 03IFK Lund
Amanda Pettersson03IFK Växjö
Chanelle Lindvall03Malmö AI
Grace Omoike03Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 9

F14 - Diskus

Final  lördag, 12:00
Ebba Hultqvist03Eksjö Södra IK
Tova Möllerström03Eslövs AI
Emilia Wamsler 03IFK Lund
Chanelle Lindvall03Malmö AI
Evelina Wikell03Mölndals AIK
Liv Nilsander03Varbergs GIF
Antal anmälda deltagare: 6

F14 - Slägga

Final  fredag, 15:00
Moa Feldt03Åhus FIK30,33
Ebba Hultqvist03Eksjö Södra IK
Thea Löfman03IFK Lund46,26
Evelina Wikell03Mölndals AIK
Antal anmälda deltagare: 4

F14 - Spjut

Final  söndag, 11:25
Moa Feldt03Åhus FIK
Alice Lindh03Hässleholms AIS
Thea Löfman03IFK Lund30,98
Emilia Wamsler 03IFK Lund
Siri Elofsson03IFK Växjö
Emma Jelic03IK Ymer
Chanelle Lindvall03Malmö AI
Evelina Wikell03Mölndals AIK
Antal anmälda deltagare: 8

F13 - 60m

Försök  söndag, 09:40
Final  söndag, 11:50
Elsa Hjelm04Åhus FIK
Moa Mohlin04Båstads GIF
Mika Olmarker04Båstads GIF
Emma Borglund 04Eslövs AI8,99
Sofie Bertilsson04Hässleholms AIS
Amelie Götesson 04Hässleholms AIS
Nova Barrett04IFK Halmstad8,46
Lisa Bernz04IFK Lund
Tindra Röme04IFK Lund
Linnea Lind04IFK Växjö00:09:31
Maja Westhoff04IFK Växjö
Isabelle Osgyani04KFUM Kristianstad
Emilia Franzén04Klippans FK8,66
Moa Arvidsson04Kyrkhults SK
Elisa Bergkvist04Ljungby FIK8,57
Linn Johansson04Ljungby FIK8,86
Mollie Jönsson04Malmö AI8.86
Jenjira Phayakhruea04Malmö AI
Ella Högberg04Mölndals AIK
Nora Richter04VfL Spremberg
Darleen Weimann04VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 21

F13 - 200m

Försök  lördag, 14:35
Final  lördag, 16:05
Elsa Hjelm04Åhus FIK
Moa Mohlin04Båstads GIF
Amelie Götesson 04Hässleholms AIS
Ida Pappila Kuhnel04IF Kville
Nova Barrett04IFK Halmstad28,23
Lisa Bernz04IFK Lund
Emilia Franzén04Klippans FK29,06
Elisa Bergkvist04Ljungby FIK
Mollie Jönsson04Malmö AI29.98
Emilia Mandl 04Malmö AI27,61
Emilia Mandl04Malmö AI
Jenjira Phayakhruea04Malmö AI
Nora Richter04VfL Spremberg
Darleen Weimann04VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 14

F13 - 600m

Final  söndag, 14:40
Sofie Bertilsson04Hässleholms AIS
Tilde Bjerager04Höörs IS
Maja Malm04Höörs IS
Linnea Lind04IFK Växjö02:03:62
Emilia Franzén04Klippans FK
Emilia Mandl04Malmö AI
Emilia Mandl 04Malmö AI1.42.23
Ebba Francois04Örgryte IS
Antal anmälda deltagare: 8

F13 - 1 500m

Final  lördag, 17:30
Anne Oostra04Höörs IS
Antal anmälda deltagare: 1

F13 - 60m häck

Final  lördag, 09:30
Sydney Karström04Åhus FIK9.58
Amelie Götesson 04Hässleholms AIS
Ronja Sjöstrand04Hässleholms AIS
Kajsa Månsson04Höörs IS
Hanna Dahlin04IFK Halmstad10,52
Tindra Röme04IFK Lund
Nora Jolbäck04Lidköpings IS10:02
Antal anmälda deltagare: 7

F13 - 200m häck

Final  fredag, 15:15
Elsa Hjelm04Åhus FIK
Sydney Karström04Åhus FIK31.26
Tindra Röme04IFK Lund
Nora Jolbäck04Lidköpings IS
Emilia Mandl 04Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 5

F13 - Höjdhopp

Final  söndag, 12:20
Moa Mohlin04Båstads GIF
Sofie Bertilsson04Hässleholms AIS
Amelie Götesson 04Hässleholms AIS
Ronja Sjöstrand04Hässleholms AIS
Tilde Bjerager04Höörs IS
Linnea Lind04IFK Växjö1.33 m
Maja Westhoff04IFK Växjö
Isabelle Osgyani04KFUM Kristianstad
Linn Johansson04Ljungby FIK
Emilia Mandl04Malmö AI
Emilia Mandl 04Malmö AI
Tilde Grönwall04Öresund FK
Antal anmälda deltagare: 12

F13 - Stavhopp

Final  lördag, 13:35
Ronja Sjöstrand04Hässleholms AIS
Linn Johansson04Ljungby FIK
Antal anmälda deltagare: 2

F13 - Längdhopp

Final  lördag, 11:35
Elsa Hjelm04Åhus FIK
Sydney Karström04Åhus FIK5.00
Moa Mohlin04Båstads GIF
Mika Olmarker04Båstads GIF
Emma Borglund 04Eslövs AI
Sofie Bertilsson04Hässleholms AIS
Amelie Götesson 04Hässleholms AIS
Ronja Sjöstrand04Hässleholms AIS
Tilde Bjerager04Höörs IS
Kajsa Månsson04Höörs IS
Ida Pappila Kuhnel04IF Kville
Nova Barrett04IFK Halmstad
Elin Rydqvist04IFK Halmstad
Lisa Bernz04IFK Lund
Tindra Röme04IFK Lund
Emilia Franzén04Klippans FK
Nora Jolbäck04Lidköpings IS4.58
Elisa Bergkvist04Ljungby FIK4,57
Emilia Mandl 04Malmö AI4,96
Emilia Mandl04Malmö AI
Ella Högberg04Mölndals AIK
Tilde Grönwall04Öresund FK
Julia Johansson04Öresund FK
Iza Mellberg04Öresund FK
Jonna Lundgren04Skruvs IF
Nora Richter04VfL Spremberg
Darleen Weimann04VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 27

F13 - Tresteg

Final  söndag, 10:05
Sydney Karström04Åhus FIK
Emma Borglund 04Eslövs AI9,25
Ronja Sjöstrand04Hässleholms AIS
Ida Jexe Ek04IFK Halmstad
Nora Jolbäck04Lidköpings IS9,83
Mollie Jönsson04Malmö AI9.44
Ella Högberg04Mölndals AIK
Tilde Grönwall04Öresund FK
Antal anmälda deltagare: 8

F13 - Kula

Final  lördag, 10:05
Elsa Hjelm04Åhus FIK
Sydney Karström04Åhus FIK10.76
Amelie Götesson 04Hässleholms AIS
Saga Frozkhan04IFK Halmstad
Elisa Bergkvist04Ljungby FIK9,35
Linn Johansson04Ljungby FIK
Tilde Grönwall04Öresund FK
Julia Johansson04Öresund FK
Iza Mellberg04Öresund FK
Jonna Lundgren04Skruvs IF
Nora Richter04VfL Spremberg
Darleen Weimann04VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 12

F13 - Diskus

Final  söndag, 15:35
Elsa Hjelm04Åhus FIK
Saga Frozkhan04IFK Halmstad
Ida Jexe Ek04IFK Halmstad
Nora Jolbäck04Lidköpings IS23.92
Linn Johansson04Ljungby FIK
Tilde Grönwall04Öresund FK
Antal anmälda deltagare: 6

F13 - Slägga

Final  lördag, 15:00
Ronja Sjöstrand04Hässleholms AIS
Saga Frozkhan04IFK Halmstad
Elin Rydqvist04IFK Halmstad
Jonna Lundgren04Skruvs IF
Antal anmälda deltagare: 4

F13 - Spjut

Final  söndag, 13:45
Elsa Hjelm04Åhus FIK
Moa Mohlin04Båstads GIF
Emma Borglund 04Eslövs AI
Ronja Sjöstrand04Hässleholms AIS
Nellie Sjögren Eliasson05IFK Halmstad
Isabelle Osgyani04KFUM Kristianstad
Tilde Grönwall04Öresund FK
Antal anmälda deltagare: 7

F12 - 60m

Försök  söndag, 09:30
Final  söndag, 12:25
Julia Clementsson Berglund05FIF Gnistan
Saga Olsson05FIF Gnistan
Alicia Hart05Hässleholms AIS
Linnéa Säfström05Hässleholms AIS9,01
Elenie Carlsson05IFK Växjö8,98
Ronja Rickardsson05IFK Växjö
Astrid Jonsson06Karlskoga FIF
Emilia Johansson05Klippans FK8,14
Celia Parmatow05Malmö AI9,27
Amanda Rönn05Malmö AI
Marielle Günzel05VfL Spremberg
Lina Zepezauer05VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 12

F12 - 200m

Försök  lördag, 14:45
Final  lördag, 16:10
Hedda Månsson 05Åhus FIK
Tilde Schack05Åhus FIK
Alicia Hart05Hässleholms AIS
Linnéa Säfström05Hässleholms AIS30,76
Ingrid Flygare05IFK Lund
Hanna Lindström05IFK Lund
Elenie Carlsson05IFK Växjö30,21
Emilia Johansson05Klippans FK27,76
Wilma Nilsson05Klippans FK
Liv Altarac05Malmö AI
Celia Parmatow05Malmö AI
Amanda Rönn05Malmö AI
Marielle Günzel05VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 13

F12 - 600m

Final  söndag, 14:25
Alicia Hart05Hässleholms AIS
Elenie Carlsson05IFK Växjö
Frida Berglin05KA2 IF
Astrid Jonsson06Karlskoga FIF
Wilma Nilsson05Klippans FK
Celia Parmatow05Malmö AI2.01.16
Antal anmälda deltagare: 6

F12 - 1 500m

Final  lördag, 17:30
Norah Jagesten05Björnstorps IF5:53.55
Saga Berlin05Genarps IF
Alicia Hart05Hässleholms AIS
Celia Parmatow05Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 4

F12 - 60m häck

Försök  lördag, 09:35
Final  lördag, 11:35
Alva Ardegård06FIF Gnistan
Saga Olsson05FIF Gnistan
Alicia Hart05Hässleholms AIS
Linnéa Säfström05Hässleholms AIS
Ingrid Flygare05IFK Lund
Elenie Carlsson05IFK Växjö
Emilia Johansson05Klippans FK
Wilma Nilsson05Klippans FK
Liv Altarac05Malmö AI
Alba Hansson05Malmö AI
Amanda Rönn05Malmö AI
Marielle Günzel05VfL Spremberg
Lina Zepezauer05VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 13

F12 - 200m häck

Final  fredag, 15:00
Alicia Hart05Hässleholms AIS
Ebba Nilsson07Hässleholms AIS
Tilde Nilsson07Hässleholms AIS
Linnéa Säfström05Hässleholms AIS
Elenie Carlsson05IFK Växjö
Antal anmälda deltagare: 5

F12 - Höjdhopp

Final  söndag, 11:20
Tilde Schack05Åhus FIK
Alicia Hart05Hässleholms AIS
Linnéa Säfström05Hässleholms AIS
Nellie Sjögren Eliasson05IFK Halmstad
Hanna Andersson05IFK Lund
Sofie Andersson05IFK Lund
Astrid Jonsson06Karlskoga FIF
Wilma Nilsson05Klippans FK
Alba Hansson05Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 9

F12 - Stavhopp

Final  lördag, 13:35
Ebba Kleman06Ystads IF
Antal anmälda deltagare: 1

F12 - Längdhopp

Final  lördag, 10:15
Hedda Månsson 05Åhus FIK
Tilde Schack05Åhus FIK
Julia Clementsson Berglund05FIF Gnistan
Saga Olsson05FIF Gnistan
Alicia Hart05Hässleholms AIS
Linnéa Säfström05Hässleholms AIS
Ann-Kathrie Bergenhem05IFK Halmstad
Hanna Lindström05IFK Lund
Ronja Rickardsson05IFK Växjö
Emilia Johansson05Klippans FK
Wilma Nilsson05Klippans FK
Liv Altarac05Malmö AI
Amanda Rönn05Malmö AI
Marielle Günzel05VfL Spremberg
Lina Zepezauer05VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 15

F12 - Tresteg

Final  söndag, 10:05
Linnéa Säfström05Hässleholms AIS
Hanna Andersson05IFK Lund
Sofie Andersson05IFK Lund
Ronja Rickardsson05IFK Växjö
Antal anmälda deltagare: 4

F12 - Kula

Final  lördag, 12:25
Hedda Månsson 05Åhus FIK
Tilde Schack05Åhus FIK
Julia Clementsson Berglund05FIF Gnistan
Alicia Hart05Hässleholms AIS
Ann-Kathrie Bergenhem05IFK Halmstad
Ronja Rickardsson05IFK Växjö
Wilma Nilsson05Klippans FK
Alba Hansson05Malmö AI
Amanda Rönn05Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 9

F12 - Diskus

Final  söndag, 13:15
Tilde Schack05Åhus FIK
Julia Clementsson Berglund05FIF Gnistan
Ann-Kathrie Bergenhem05IFK Halmstad
Sara Andersson06IFK Helsingborg
Hanna Andersson05IFK Lund
Sofie Andersson05IFK Lund
Ronja Rickardsson05IFK Växjö
Alma Jolbäck07Lidköpings IS
Antal anmälda deltagare: 8

F12 - Slägga

Final  lördag, 15:00
Tilde Schack05Åhus FIK
Linnea Johansson06Varbergs GIF
Ebba Kleman06Ystads IF
Antal anmälda deltagare: 3

F12 - Spjut

Final  söndag, 15:00
Tilde Schack05Åhus FIK
Maja Scharnell06Eslövs AI
Linnéa Säfström05Hässleholms AIS
Nellie Sjögren Eliasson05IFK Halmstad
Sara Andersson06IFK Helsingborg
Hanna Andersson05IFK Lund
Sofie Andersson05IFK Lund
Wilma Nilsson05Klippans FK
Alba Hansson05Malmö AI
Amanda Rönn05Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 10

F11 - 60m

Försök  lördag, 12:00
Final  lördag, 13:20
Alva Ardegård06FIF Gnistan
Tilda Persson06Hässleholms AIS
Julia Pappila06IF Kville
Moa Knutsson06IFK Halmstad
Frida Andersson06IFK Helsingborg
Sara Andersson06IFK Helsingborg
Annie Torkéll06IFK Helsingborg
Julia Englund06IFK Lund
Linnea Englund06IFK Lund
Vera Ernhagen Jönsson06IFK Lund
Ellen Forsell 06IFK Tumba9,13
Ida Andersen06Vittsjö GIK
Isa Lindberg07Ystads IF
Antal anmälda deltagare: 13

F11 - 600m

Final  lördag, 16:25
Alva Ardegård06FIF Gnistan
Frida Andersson06IFK Helsingborg
Sara Andersson06IFK Helsingborg
Annie Torkéll06IFK Helsingborg
Vera Ernhagen Jönsson06IFK Lund
Ida Andersen06Vittsjö GIK
Linnéa Odéhn06Ystads IF
Antal anmälda deltagare: 7

F11 - Höjdhopp

Final  lördag, 10:05
Tilda Persson06Hässleholms AIS
Julia Pappila06IF Kville
Frida Andersson06IFK Helsingborg
Sara Andersson06IFK Helsingborg
Annie Torkéll06IFK Helsingborg
Julia Englund06IFK Lund
Vera Ernhagen Jönsson06IFK Lund
Ellen Forsell 06IFK Tumba
Isa Lindberg07Ystads IF
Antal anmälda deltagare: 9

F11 - Längdhopp

Final  lördag, 13:50
Alva Ardegård06FIF Gnistan
Tilda Persson06Hässleholms AIS
Julia Pappila06IF Kville
Moa Knutsson06IFK Halmstad
Frida Andersson06IFK Helsingborg
Sara Andersson06IFK Helsingborg
Annie Torkéll06IFK Helsingborg
Julia Englund06IFK Lund
Linnea Englund06IFK Lund
Ellen Forsell 06IFK Tumba
Linnea Johansson06Varbergs GIF
Ebba Kleman06Ystads IF
Isa Lindberg07Ystads IF
Linnéa Odéhn06Ystads IF
Antal anmälda deltagare: 14

F11 - Kula

Final  lördag, 15:10
Maja Scharnell06Eslövs AI
Julia Pappila06IF Kville
Moa Knutsson06IFK Halmstad
Frida Andersson06IFK Helsingborg
Sara Andersson06IFK Helsingborg
Annie Torkéll06IFK Helsingborg
Vera Ernhagen Jönsson06IFK Lund
Ellen Forsell 06IFK Tumba
Alma Jolbäck07Lidköpings IS6.75
Linnea Johansson06Varbergs GIF
Ida Andersen06Vittsjö GIK
Ebba Kleman06Ystads IF
Isa Lindberg07Ystads IF
Antal anmälda deltagare: 13

F10 - 60m

Försök  söndag, 09:55
Final  söndag, 12:00
Elske Lindström07Eslövs IF
Miranda Byström07Hässleholms AIS
Ebba Nilsson07Hässleholms AIS
Tilde Nilsson07Hässleholms AIS
Elsa Andersson Nikander07KFUM Kristianstad
Filippa Ivarsson07KFUM Kristianstad
Elise Osgyani07KFUM Kristianstad
Isabella Enggren07Malmö AI
Felicia Thorell07Malmö AI
Jette Heintke07VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 10

F10 - 600m

Final  söndag, 14:35
Stella Falknell07FK Athlet
Miranda Byström07Hässleholms AIS
Ebba Nilsson07Hässleholms AIS
Tilde Nilsson07Hässleholms AIS
Filippa Ivarsson07KFUM Kristianstad
Elise Osgyani07KFUM Kristianstad
Isabella Enggren07Malmö AI
Felicia Thorell07Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 8

F10 - Höjdhopp

Final  söndag, 10:35
Miranda Byström07Hässleholms AIS
Tilde Nilsson07Hässleholms AIS
Vilma Jexe Ek07IFK Halmstad
Elsa Andersson Nikander07KFUM Kristianstad
Elise Osgyani07KFUM Kristianstad
Alma Persson07Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 6

F10 - Längdhopp

Final  söndag, 13:00
Elske Lindström07Eslövs IF
Stella Falknell07FK Athlet
Miranda Byström07Hässleholms AIS
Ebba Nilsson07Hässleholms AIS
Tilde Nilsson07Hässleholms AIS
Vilma Jexe Ek07IFK Halmstad
Elsa Andersson Nikander07KFUM Kristianstad
Filippa Ivarsson07KFUM Kristianstad
Elise Osgyani07KFUM Kristianstad
Isabella Enggren07Malmö AI
Alma Persson07Malmö AI
Felicia Thorell07Malmö AI
Jette Heintke07VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 13

F10 - Kula

Final  söndag, 15:25
Ebba Nilsson07Hässleholms AIS
Elsa Andersson Nikander07KFUM Kristianstad
Filippa Ivarsson07KFUM Kristianstad
Elise Osgyani07KFUM Kristianstad
Alma Jolbäck07Lidköpings IS6.75
Isabella Enggren07Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 6

F9 - 60m

Försök  lördag, 12:30
Final  lördag, 13:30
Iris Linnebank08AV Heerenveen
Isa Gunnarsson08FIF Gnistan
Hanna Hansen08FIF Gnistan
Ester Ander08Hässleholms AIS
Maja Dahlberg 08Hässleholms AIS
Ella Mars08Hässleholms AIS
Tilda Persson08Hässleholms AIS
Nova Hedin08KFUM Kristianstad9.95
Alice Olsson09KFUM Kristianstad
Ida Wikberg09Öresund FK
Emma Andersen08Vittsjö GIK10:00
Elin Lindberg08Ystads IF
Antal anmälda deltagare: 12

F9 - 400m

Final  lördag, 14:10
Iris Linnebank08AV Heerenveen
Moa Sjöström08Eslövs AI
Isa Gunnarsson08FIF Gnistan
Hanna Hansen08FIF Gnistan
Ester Ander08Hässleholms AIS
Ella Mars08Hässleholms AIS
Tilda Persson08Hässleholms AIS
Nova Hedin08KFUM Kristianstad1.23.93
Thea Kleman08Ystads IF
Elin Lindberg08Ystads IF
Antal anmälda deltagare: 10

F9 - Längdhopp

Final  lördag, 09:30
Iris Linnebank08AV Heerenveen
Moa Sjöström08Eslövs AI
Isa Gunnarsson08FIF Gnistan
Hanna Hansen08FIF Gnistan
Ester Ander08Hässleholms AIS
Maja Dahlberg 08Hässleholms AIS
Ella Mars08Hässleholms AIS
Tilda Persson08Hässleholms AIS
Nova Hedin08KFUM Kristianstad3.20
Alice Olsson09KFUM Kristianstad
Ida Wikberg09Öresund FK
Emma Andersen08Vittsjö GIK
Thea Kleman08Ystads IF
Elin Lindberg08Ystads IF
Antal anmälda deltagare: 14

F9 - Kula

Final  lördag, 11:05
Isa Gunnarsson08FIF Gnistan
Ester Ander08Hässleholms AIS
Maja Dahlberg 08Hässleholms AIS
Ella Mars08Hässleholms AIS
Nova Hedin08KFUM Kristianstad
Alice Olsson09KFUM Kristianstad
Ida Wikberg09Öresund FK
Thea Kleman08Ystads IF
Elin Lindberg08Ystads IF
Antal anmälda deltagare: 9

F8 - 60m

Försök  söndag, 10:20
Final  söndag, 12:20
Ester Collin09Björnstorps IF0:00,00
Isa Alfelt-Rosén09Hässleholms AIS
Amanda Müllern-Aspegren09Hässleholms AIS
Ella Kjellberg 09IF UDD
Hedvig Turesson09IS Göta
Hanna Jacobson09Istrums SK
Märta Jonsson10Karlskoga FIF
Savannah Karström09KFUM Kristianstad
Sienna Karström09KFUM Kristianstad
Emilia Thorell10Malmö AI
Lisa Högberg09Ystads IF
Antal anmälda deltagare: 11

F8 - 400m

Final  söndag, 15:00
Amanda Müllern-Aspegren09Hässleholms AIS
Ella Kjellberg 09IF UDD
Hedvig Turesson09IS Göta
Märta Jonsson10Karlskoga FIF
Savannah Karström09KFUM Kristianstad
Sienna Karström09KFUM Kristianstad
Emilia Thorell10Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 7

F8 - Längdhopp

Final  söndag, 11:10
Isa Alfelt-Rosén09Hässleholms AIS
Mollie Erixon09Hässleholms AIS
Amanda Müllern-Aspegren09Hässleholms AIS
Ella Kjellberg 09IF UDD
Emma Nordin09IFK Växjö
Hedvig Turesson09IS Göta
Hanna Jacobson09Istrums SK
Märta Jonsson10Karlskoga FIF
Savannah Karström09KFUM Kristianstad
Sienna Karström09KFUM Kristianstad
Emilia Thorell10Malmö AI
Lisa Högberg09Ystads IF
Antal anmälda deltagare: 12

F8 - Kula

Final  söndag, 13:40
Isa Alfelt-Rosén09Hässleholms AIS
Mollie Erixon09Hässleholms AIS
Amanda Müllern-Aspegren09Hässleholms AIS
Ella Kjellberg 09IF UDD
Emma Nordin09IFK Växjö
Hedvig Turesson09IS Göta
Savannah Karström09KFUM Kristianstad
Sienna Karström09KFUM Kristianstad
Antal anmälda deltagare: 8

MS - 100m

Försök  söndag, 11:35
Final  söndag, 13:50
Axel Smith86Björnstorps IF0:00,00
Felix Ericsson95IFK Helsingborg
Benjamin Olsson91IFK Helsingborg
Björn Boström87IFK Lund
Jesper Ullbing97Ljungby FIK
Sebastian Kadestål96Malmö AI10.90
Raymond Mpanga99Malmö AI11:33
Antal anmälda deltagare: 7

MS - 200m

Försök  lördag, 15:05
Final  lördag, 16:35
Jörgen Olsson72Björnstorps IF27:40
Axel Smith86Björnstorps IF25:44
Zeth Söderlund97Eslövs AI23.87
Omar Chaaban00IFK Helsingborg22,27
Felix Ericsson95IFK Helsingborg22,53
Benjamin Olsson91IFK Helsingborg
Johan Flygare75IFK Lund26,0
Alexander Agaba93Malmö AI25,40
Sebastian Kadestål96Malmö AI22.00
Raymond Mpanga99Malmö AI22,77
Nicolai Hartling94Sparta21.78
Antal anmälda deltagare: 11

MS - 400m

Final  söndag, 15:35
Mattias Collin71Björnstorps IF1:04.50
Mattias Ohlsson94Heleneholms IF49,70
Marcus Thornée98IFK Helsingborg
Magnus Nielsen91IFK Lund
Filip Nilsson92IFK Lund48,51
Joakim Andersson92IFK Trelleborg48:21
Roble Abdullahi01Malmö AI52,60
Alexander Agaba93Malmö AI
Ahmed Ali00Malmö AI53,40
Warsame Doley98Malmö AI49,30
Dennis Forsgren93Malmö AI52,80
Hassan Jirrabey93Malmö AI53,60
Daniel Lundborg97Malmö AI52,65
Anders Rydell78Malmö AI58,52
Anton Sigurdsson96Malmö AI
Nicolai Hartling94Sparta48.35
Emil Winther99Turebergs FK51:63
Johan Brasch98Wärnamo SK
Antal anmälda deltagare: 18

MS - 800m

Final  söndag, 16:55
Sebastian Persson91Heleneholms IF1:58,09
Seare Zerom92Heleneholms IF
Viktor Fredriksson99Höörs IS
Eric Nilsson99IFK Helsingborg
Hassan Jirrabey93Malmö AI2,07,25
Daniel Lundborg97Malmö AI
Erik Rosqvist98Turebergs FK
Antal anmälda deltagare: 7

MS - 1 500m

Final  lördag, 18:00
Elliott Anderstedt01Höörs IS
BG Nilensjö63IS Göta
Antal anmälda deltagare: 2

MS - 3 000m

Final  söndag, 17:25
Najib Dahir98Åhus FIK0,00
Axel Smith86Björnstorps IF9:31.00
Robert Höckerstrand87Hälle IF9.45,00
Mikael Larsson80IS Göta
BG Nilensjö63IS Göta
Max Kuuttanen00Malmö AI9.30,00
Adam Månsson89Malmö AI9.30,00
Antal anmälda deltagare: 7

MS - 110m häck

Final  lördag, 11:25
Alexander Brorsson90Athletics 24Seven13,86
Hannes Kvist Wirdmo94Athletics 24Seven14,51
Anton Levin92Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 3

MS - 400m häck

Final  fredag, 15:30
Joel Bengtsson99IFK Helsingborg56,00
Jacob Lenz99IFK Lund
Erik Lindahl90Ullevi FK52,00
Antal anmälda deltagare: 3

MS - Höjdhopp

Final  lördag, 14:40
Hamdi Allamine97Team Qatar226
Mutaz Essa Barshim91Team Qatar243
Antal anmälda deltagare: 2

MS - Stavhopp

Final  söndag, 15:00
Emil Carlsson02IFK Växjö
Johan Björk91Istrums SK
Magnus Herstedt98Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 3

MS - Längdhopp

Final  söndag, 15:50
Kevin Perera93IFK Helsingborg
Björn Boström87IFK Lund
Sebastian Holmberg87IFK Lund
Antal anmälda deltagare: 3

MS - Tresteg

Final  lördag, 16:25
Dennis Due73IS Göta
Antal anmälda deltagare: 1

MS - Kula

Final  lördag, 13:45
Lars Hallberg70Hässleholms AIS
David Hegardt73IFK Lund
Antal anmälda deltagare: 2

MS - Diskus

Final  söndag, 16:20
Robin Hägg90Eslövs IF
David Hegardt73IFK Lund
Mikael Persson86UF Contact
Antal anmälda deltagare: 3

MS - Slägga

Final  fredag, 17:15
Tobias Hagström96Hälle IF56.94
Antal anmälda deltagare: 1

MS - Spjut

Final  lördag, 12:45
Lars Hallberg70Hässleholms AIS
Lukas Kvist94IFK Helsingborg
David Hegardt73IFK Lund
Jonathan Amneskog98Klippans FK
Antal anmälda deltagare: 4

P19 - 200m

Final  lördag, 16:00
Albin Månsson99IFK Växjö
Axel Jeske Magnusson99Sävedalens AIK
Antal anmälda deltagare: 2

P19 - 110m häck

Final  lördag, 11:15
Joel Bengtsson99IFK Helsingborg
Jacob Lenz99IFK Lund
Antal anmälda deltagare: 2

P19 - 2 000m Hinder

Final  fredag, 17:35
Elliott Anderstedt01Höörs IS
Viktor Fredriksson99Höörs IS
Omar Nuur01IFK Växjö
Antal anmälda deltagare: 3

P19 - Längdhopp

Final  söndag, 15:50
Albin Månsson99IFK Växjö
Axel Jeske Magnusson99Sävedalens AIK
Antal anmälda deltagare: 2

P19 - Diskus

Final  söndag, 16:20
Tom Schöne99VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 1

P17 - 100m

Final  söndag, 13:35
Simon Wennolf00IFK Lund
Caleb Chidubem Nweke Conable01Malmö AI
Max Rosquist-Larsson01Malmö AI
Marcus Andrsson00Öresund FK
Henry Hensel01VfL Spremberg
Andrés Vera00Wärnamo SK11,51
Antal anmälda deltagare: 6

P17 - 200m

Final  lördag, 15:00
Biniam Habtom01Åhus FIK
Erik Buiten01IF Kville
Ludvig Jönsson00IFK Växjö
Caleb Chidubem Nweke Conable01Malmö AI22.96
Henry Hensel01VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 5

P17 - 400m

Final  söndag, 15:10
Erik Buiten01IF Kville
Omar Chaaban00IFK Helsingborg
Antal anmälda deltagare: 2

P17 - 800m

Final  söndag, 16:45
Biniam Habtom01Åhus FIK2.09,54
Mohamed Mohamed01KA2 IF
Antal anmälda deltagare: 2

P17 - 3 000m

Final  söndag, 17:25
Abdinor Aden00IFK Växjö
Omar Nuur01IFK Växjö
Abdi Khader, ahmed,ismail00KA2 IF
Michael Nordahl01Ystads IF
Antal anmälda deltagare: 4

P17 - 110m häck

Final  lördag, 11:05
Thomas Jones 01Kyrkhults SK
Max Rosquist-Larsson01Malmö AI
Anton Andersson00Varbergs GIF
Antal anmälda deltagare: 3

P17 - 300m häck

Final  fredag, 16:35
Max Rosquist-Larsson01Malmö AI
Anton Andersson00Varbergs GIF41,65
Antal anmälda deltagare: 2

P17 - Höjdhopp

Final  lördag, 15:25
Rasmus Glimberg00Eslövs IF
Antal anmälda deltagare: 1

P17 - Stavhopp

Final  söndag, 15:00
Casper Borgström00FK Athlet
Antal anmälda deltagare: 1

P17 - Längdhopp

Final  söndag, 14:15
Ludvig Jönsson00IFK Växjö
Caleb Chidubem Nweke Conable01Malmö AI6,82
Max Rosquist-Larsson01Malmö AI
Marcus Andrsson00Öresund FK
John Eric Heintke01VfL Spremberg
Henry Hensel01VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 6

P17 - Tresteg

Final  lördag, 16:25
Rasmus Glimberg00Eslövs IF
Ludvig Jönsson00IFK Växjö
Thomas Jones 01Kyrkhults SK
Caleb Chidubem Nweke Conable01Malmö AI13,85
Max Rosquist-Larsson01Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 5

P17 - Kula

Final  lördag, 13:45
Danijel Milenkovic01FIF Gnistan
Leo Janén02IFK Växjö
William Lanndalen01IK Ymer
Alex Olsson00Kyrkhults SK
Erik Bengtsson01Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 5

P17 - Diskus

Final  söndag, 16:20
Danijel Milenkovic01FIF Gnistan
Casper Borgström00FK Athlet
Leo Janén02IFK Växjö
Erik Bengtsson01Malmö AI
John Eric Heintke01VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 5

P17 - Slägga

Final  fredag, 17:15
Danijel Milenkovic01FIF Gnistan
William Lanndalen01IK Ymer
Antal anmälda deltagare: 2

P17 - Spjut

Final  lördag, 12:45
Casper Borgström00FK Athlet
William Lanndalen01IK Ymer
Max Rosquist-Larsson01Malmö AI
John Eric Heintke01VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 4

P15 - 80m

Försök  söndag, 10:40
Final  söndag, 12:35
Oskar Bergh02Åhus FIK10.56
Hugo Larsson02Åhus FIK10.82
Erik Ljungberg Bergelin02Höörs IS
Gabriel Bexvall02IF Kronan
Emil Bengtsson02IF Kville
Adam Landén02IFK Helsingborg
Edvin Månsson02IFK Växjö
Simon Avramsson02IK Ymer
Michael Johansson02IK Ymer
Isac Engman02Malmö AI
Andreas Jönsson02Malmö AI
Mattias Waernulf02Västerås FK10,32
Antal anmälda deltagare: 12

P15 - 300m

Final  lördag, 17:10
Hugo Larsson02Åhus FIK
Truls Månsson02Åhus FIK41,5
Arvid Einarsson02Hässleholms AIS
Erik Ljungberg Bergelin02Höörs IS
Gabriel Bexvall02IF Kronan
Emil Bengtsson02IF Kville39,10
Erik Buiten01IF Kvilleutom tävlan
Adam Landén02IFK Helsingborg
Edvin Månsson02IFK Växjö38,01
Andreas Jönsson02Malmö AI
Niklas Müller02VfL Spremberg39,76
Antal anmälda deltagare: 11

P15 - 800m

Final  söndag, 16:30
Truls Månsson02Åhus FIK2.10,54
Morgan Åkerblom02FK Athlet
Arvid Einarsson02Hässleholms AIS
Emil Bengtsson02IF Kville
Erik Albin02IFK Helsingborg
Erik Hasselgren02IFK Helsingborg
Erik Hasselgren02IFK Helsingborg
Julius Mördrup02IFK Lidingö2.07
Andreas Jönsson02Malmö AI
Anton Larsson02Malmö AI2:11,81
Hlynur Sigurbergsson02Mölndals AIK
Oskar Karlsson02SK Graal
Niklas Müller02VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 13

P15 - 2 000m

Final  lördag, 13:55
Morgan Åkerblom02FK Athlet
Erik Albin02IFK Helsingborg
Erik Hasselgren02IFK Helsingborg
Julius Mördrup02IFK Lidingö6.12
Oskar Karlsson02SK Graal
Antal anmälda deltagare: 5

P15 - 80m häck

Final  lördag, 10:25
Gabriel Bexvall02IF Kronan
Edvin Månsson02IFK Växjö
Antal anmälda deltagare: 2

P15 - 300m häck

Final  fredag, 16:10
Edvin Månsson02IFK Växjö
Simon Avramsson02IK Ymer
Antal anmälda deltagare: 2

P15 - 1 500m Hinder

Final  fredag, 16:55
Morgan Åkerblom02FK Athlet
Erik Albin02IFK Helsingborg
Julius Mördrup02IFK Lidingö4.53
Antal anmälda deltagare: 3

P15 - Höjdhopp

Final  lördag, 15:25
Gabriel Bexvall02IF Kronan
Viggo Cedertjärn02Lomma FIK
Julian Pink02VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 3

P15 - Stavhopp

Final  söndag, 14:05
Emil Carlsson02IFK Växjö
Antal anmälda deltagare: 1

P15 - Längdhopp

Final  söndag, 15:10
Oskar Bergh02Åhus FIK5.15
Hugo Larsson02Åhus FIK4.84
Gabriel Bexvall02IF Kronan
Emil Carlsson02IFK Växjö
Michael Johansson02IK Ymer
Niklas Müller02VfL Spremberg
Julian Pink02VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 7

P15 - Tresteg

Final  lördag, 09:30
Oskar Bergh02Åhus FIK10.28
Hugo Larsson02Åhus FIK
Antal anmälda deltagare: 2

P15 - Kula

Final  lördag, 14:25
Truls Månsson02Åhus FIK
Leo Janén02IFK Växjö
Edvin Andersson02Varbergs GIF
Julian Pink02VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 4

P15 - Diskus

Final  söndag, 11:05
Truls Månsson02Åhus FIK
Leo Janén02IFK Växjö
Antal anmälda deltagare: 2

P15 - Spjut

Final  lördag, 10:50
Oskar Bergh02Åhus FIK
Truls Månsson02Åhus FIK
Lucas Lindgren02Klippans FK
Edvin Andersson02Varbergs GIF
Julian Pink02VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 5

P14 - 80m

Försök  söndag, 10:35
Final  söndag, 12:40
Samuel Ekelund03Eslövs AI10,37
Maximilian Lennartsson03FIF Gnistan
Ali Attaye03Höörs IS
Zabihulla Behrami03Höörs IS
Patrik Bergstrand03IFK Halmstad
Elias Wennolf03IFK Lund
Svante Leijon03IFK Växjö
Robin Rickardsson03IFK Växjö
Mattias Andersson03Öresund FK
Antal anmälda deltagare: 9

P14 - 300m

Final  lördag, 17:05
Maximilian Lennartsson03FIF Gnistan
Ali Attaye03Höörs IS
Antal anmälda deltagare: 2

P14 - 800m

Final  söndag, 16:20
Zabihulla Behrami03Höörs IS
Vilmer Jonsson03Karlskoga FIF
Zacharias Parmatow03Malmö AI2.31.95
Simon Wikell03Mölndals AIK
Antal anmälda deltagare: 4

P14 - 2 000m

Final  lördag, 13:55
Erik Weineisen03Björnstorps IF6:49.70
Anton Ståhl03Genarps IF
Zabihulla Behrami03Höörs IS
Zacharias Parmatow03Malmö AI
Simon Wikell03Mölndals AIK
Antal anmälda deltagare: 5

P14 - 80m häck

Final  lördag, 10:30
Svante Leijon03IFK Växjö
Robin Rickardsson03IFK Växjö
Jacob Thelander 03Ljungby FIK
Mattias Andersson03Öresund FK
Antal anmälda deltagare: 4

P14 - Höjdhopp

Final  lördag, 15:25
Jacob Thelander 03Ljungby FIK
Zacharias Parmatow03Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 2

P14 - Stavhopp

Final  söndag, 14:05
Maximilian Lennartsson03FIF Gnistan2,50
Svante Leijon03IFK Växjö
Antal anmälda deltagare: 2

P14 - Längdhopp

Final  söndag, 15:15
Samuel Ekelund03Eslövs AI4,93
Ali Attaye03Höörs IS
Patrik Bergstrand03IFK Halmstad
Svante Leijon03IFK Växjö
Robin Rickardsson03IFK Växjö
Zacharias Parmatow03Malmö AI5.02
Mattias Andersson03Öresund FK
Antal anmälda deltagare: 7

P14 - Tresteg

Final  lördag, 09:30
Samuel Ekelund03Eslövs AI10,75
Robin Rickardsson03IFK Växjö
Antal anmälda deltagare: 2

P14 - Kula

Final  lördag, 14:25
Maximilian Lennartsson03FIF Gnistan11,11
André Bergenhem03IFK Halmstad
Patrik Bergstrand03IFK Halmstad
Antal anmälda deltagare: 3

P14 - Diskus

Final  söndag, 11:05
Maximilian Lennartsson03FIF Gnistan29,75
André Bergenhem03IFK Halmstad
Patrik Bergstrand03IFK Halmstad
Antal anmälda deltagare: 3

P14 - Slägga

Final  fredag, 17:15
Maximilian Lennartsson03FIF Gnistan39,15
Mattias Andersson03Öresund FK
Antal anmälda deltagare: 2

P14 - Spjut

Final  lördag, 10:50
Maximilian Lennartsson03FIF Gnistan33,89
André Bergenhem03IFK Halmstad
Patrik Bergstrand03IFK Halmstad
Svante Leijon03IFK Växjö
Jacob Thelander 03Ljungby FIK
Antal anmälda deltagare: 5

P13 - 60m

Final  söndag, 11:55
Gustav Thyrman04IF Rigor
Elias Lindberg04Klippans FK
Hugo Winther04Turebergs FK
Antal anmälda deltagare: 3

P13 - 200m

Final  lördag, 15:45
Albin Andersson04Hässleholms AIS28,81
Gustav Thyrman04IF Rigor
Filip Olsson04IFK Lund
Elias Lindberg04Klippans FK
Johan Kenneryd04Ljungby FIK
Hugo Winther04Turebergs FK
Antal anmälda deltagare: 6

P13 - 600m

Final  söndag, 14:05
Arvid Jiwestam04Åhus FIK
Albin Andersson04Hässleholms AIS1,44,42
Gustav Thyrman04IF Rigor
Gustav Brasch04Wärnamo SK
Antal anmälda deltagare: 4

P13 - 1 500m

Final  lördag, 17:40
Arvid Jiwestam04Åhus FIK
Tobias Pettersson04Hammarby IF
Albin Andersson04Hässleholms AIS5,00,1
Antal anmälda deltagare: 3

P13 - 60m häck

Final  lördag, 09:55
Joseph Lindvall04Malmö AI10.25
Gustav Nylander04Malmö AI
Hugo Winther04Turebergs FK
Antal anmälda deltagare: 3

P13 - 200m häck

Final  fredag, 15:10
Albin Andersson04Hässleholms AIS
Gustav Nylander04Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 2

P13 - Höjdhopp

Final  lördag, 13:40
Lukas Lindbladh 04Åhus FIK
Tobias Pettersson04Hammarby IF
Gustav Thyrman04IF Rigor
Gustav Nylander04Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 4

P13 - Stavhopp

Final  söndag, 13:00
Joseph Lindvall04Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 1

P13 - Längdhopp

Final  lördag, 11:55
Arvid Jiwestam04Åhus FIK
Tobias Pettersson04Hammarby IF
Gustav Thyrman04IF Rigor
Filip Olsson04IFK Lund
Elias Lindberg04Klippans FK
Johan Kenneryd04Ljungby FIK
Joseph Lindvall04Malmö AI
Gustav Nylander04Malmö AI
Hugo Winther04Turebergs FK
Antal anmälda deltagare: 9

P13 - Tresteg

Final  söndag, 09:30
Victor Oldén04FK Athlet
Antal anmälda deltagare: 1

P13 - Kula

Final  söndag, 12:30
Lukas Lindbladh 04Åhus FIK
Victor Oldén04FK Athlet
Tobias Pettersson04Hammarby IF
Hugo Winther04Turebergs FK
Antal anmälda deltagare: 4

P13 - Diskus

Final  söndag, 14:25
Lukas Lindbladh 04Åhus FIK
Victor Oldén04FK Athlet
Joseph Lindvall04Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 3

P13 - Slägga

Final  lördag, 15:45
Lukas Lindbladh 04Åhus FIK
Jakob Johansson04Varbergs GIF
Antal anmälda deltagare: 2

P13 - Spjut

Final  lördag, 14:40
Lukas Lindbladh 04Åhus FIK
Johan Kenneryd04Ljungby FIK
Joseph Lindvall04Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 3

P12 - 60m

Försök  söndag, 10:05
Final  söndag, 12:05
Ted Andersson05Hässleholms AIS
Edwin Falkstrand05Hässleholms AIS
Algot Hallberg05Hässleholms AIS
Jeroen Persson05IFK Lund
Alfred Andersson05Istrums SK
Olle Jacobson05Istrums SK
Alexander Eklund05Klippans FK
Max Matschke05VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 8

P12 - 200m

Försök  lördag, 15:30
Final  lördag, 16:45
Leo Göransson05Ängelholms IF29,10
Ted Andersson05Hässleholms AIS
Algot Hallberg05Hässleholms AIS
Sebastian Karlsson05Hässleholms AIS
David Thilen05IF Kville
Ludvig Palmér05IFK Helsingborg
Jeroen Persson05IFK Lund
Alfred Andersson05Istrums SK
Olle Jacobson05Istrums SK
Alexander Eklund05Klippans FK
Felix Nilsson07Klippans FK
Noah Karlberg05Lomma FIK
Samuel Ellis06Malmö AI
Melker Jensfelt06Malmö AI
Marcus Johansson05Ullevi FK
Max Matschke05VfL Spremberg
Ludvig Månsson05Ystads IF
Antal anmälda deltagare: 17

P12 - 600m

Final  söndag, 14:05
Ted Andersson05Hässleholms AIS
Edwin Falkstrand05Hässleholms AIS
David Thilen05IF Kville
Alfred Andersson05Istrums SK
Max Matschke05VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 5

P12 - 1 500m

Final  lördag, 17:40
Sander Petri Bere05Genarps IF
Ted Andersson05Hässleholms AIS
Gustav Thörnqvist05Klippans FK
Ludvig Månsson05Ystads IF
Antal anmälda deltagare: 4

P12 - 60m häck

Final  lördag, 09:50
Leo Göransson05Ängelholms IF
Filip Olsson06Bromma IF
Algot Hallberg05Hässleholms AIS
Ludwig Müllern-Aspegren06Hässleholms AIS
Alexander Eklund05Klippans FK
Marcus Johansson05Ullevi FK
Louis Jäkel05VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 7

P12 - 200m häck

Final  fredag, 15:05
Leo Göransson05Ängelholms IF
Algot Hallberg05Hässleholms AIS
Marcus Johansson05Ullevi FK
Antal anmälda deltagare: 3

P12 - Höjdhopp

Final  lördag, 12:30
Leo Göransson05Ängelholms IF
Ted Andersson05Hässleholms AIS
Algot Hallberg05Hässleholms AIS
Sebastian Karlsson05Hässleholms AIS
Jakob Romberg05Hässleholms AIS
Carl Svensson Harrsjö05IF UDD
Ludvig Palmér05IFK Helsingborg
Olle Jacobson05Istrums SK
Antal anmälda deltagare: 8

P12 - Stavhopp

Final  söndag, 13:00
Algot Hallberg05Hässleholms AIS
David Thilen05IF Kville
Antal anmälda deltagare: 2

P12 - Längdhopp

Final  lördag, 10:35
Leo Göransson05Ängelholms IF
Ted Andersson05Hässleholms AIS
Algot Hallberg05Hässleholms AIS
Sebastian Karlsson05Hässleholms AIS
Jakob Romberg05Hässleholms AIS
David Thilen05IF Kville
Carl Svensson Harrsjö05IF UDD
Ludvig Palmér05IFK Helsingborg
Jeroen Persson05IFK Lund
Alfred Andersson05Istrums SK
Olle Jacobson05Istrums SK
Gustav Thörnqvist05Klippans FK
Lucas Persson05Kyrkhults SK
Fabian Rosdahl05Ljungby FIK
Noah Karlberg05Lomma FIK
Marcus Johansson05Ullevi FK
Max Matschke05VfL Spremberg
Ludvig Månsson05Ystads IF
Antal anmälda deltagare: 18

P12 - Tresteg

Final  söndag, 09:30
Ted Andersson05Hässleholms AIS
Algot Hallberg05Hässleholms AIS
Algot Hallberg05Hässleholms AIS
Antal anmälda deltagare: 3

P12 - Kula

Final  söndag, 10:40
Albin Hultqvist05Eksjö Södra IK
Ted Andersson05Hässleholms AIS
Algot Hallberg05Hässleholms AIS
Jakob Romberg05Hässleholms AIS
David Thilen05IF Kville
Alfred Andersson05Istrums SK
Alexander Eklund05Klippans FK
Louis Jäkel05VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 8

P12 - Diskus

Final  söndag, 14:25
Isak Hjelm 06Åhus FIK
Albin Hultqvist05Eksjö Södra IK
Algot Hallberg05Hässleholms AIS
David Thilen05IF Kville
Emil Frozkhan06IFK Halmstad
Alexander Eklund05Klippans FK
Lucas Persson05Kyrkhults SK
Louis Jäkel05VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 8

P12 - Slägga

Final  lördag, 15:45
Albin Hultqvist05Eksjö Södra IK
Ted Andersson05Hässleholms AIS
Algot Hallberg05Hässleholms AIS
Jakob Romberg05Hässleholms AIS
David Thilen05IF Kville
Antal anmälda deltagare: 5

P12 - Spjut

Final  lördag, 13:35
Linus Lindberg 06Åhus FIK
Leo Göransson05Ängelholms IF
Ted Andersson05Hässleholms AIS
Edwin Falkstrand05Hässleholms AIS
Algot Hallberg05Hässleholms AIS
David Thilen05IF Kville
Carl Svensson Harrsjö05IF UDD
Olle Jacobson05Istrums SK
Alexander Eklund05Klippans FK
Felix Nilsson07Klippans FK
Lucas Persson05Kyrkhults SK
Fabian Rosdahl05Ljungby FIK
Måns Eriksson06Trångsvikens IF
Louis Jäkel05VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 14

P11 - 60m

Försök  lördag, 12:20
Final  lördag, 13:35
Linus Lindberg 06Åhus FIK
Filip Lindbladh 07Åhus FIK
Jens Linnebank06AV Heerenveen
Melvin Bertilsson06Björnstorps IF
Filip Olsson06Bromma IF9,19
Tage Andersson Ranefalk06Eslövs AI
Ivano Bevanda07Eslövs AI
Erik Neander06FIF Gnistan
Aron Bertilsson06Hässleholms AIS
Ludwig Müllern-Aspegren06Hässleholms AIS
Erik Petersson06Hässleholms AIS
Sebastian Bexvall06IF Kronan
Samuel Ellis06Malmö AI
Melker Jensfelt06Malmö AI8,29
Måns Eriksson06Trångsvikens IF
Lukas Domann06VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 16

P11 - 600m

Final  lördag, 16:15
Isak Hjelm 06Åhus FIK
Linus Lindberg 06Åhus FIK
Melvin Bertilsson06Björnstorps IF2:12,09
Albin Sjöström06Eslövs AI
Aron Bertilsson06Hässleholms AIS
Ludwig Müllern-Aspegren06Hässleholms AIS
Erik Petersson06Hässleholms AIS
Sebastian Bexvall06IF Kronan
Melker Jensfelt06Malmö AI
Måns Eriksson06Trångsvikens IF
Antal anmälda deltagare: 10

P11 - Höjdhopp

Final  lördag, 11:05
Isak Hjelm 06Åhus FIK
Linus Lindberg 06Åhus FIK
Jens Linnebank06AV Heerenveen
Aron Bertilsson06Hässleholms AIS
Måns Eriksson06Trångsvikens IF
Max Eriksson08Trångsvikens IF
Lukas Domann06VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 7

P11 - Längdhopp

Final  lördag, 14:20
Isak Hjelm 06Åhus FIK
Linus Lindberg 06Åhus FIK
Filip Lindbladh 07Åhus FIK
Jens Linnebank06AV Heerenveen
Filip Olsson06Bromma IF4,19
Tage Andersson Ranefalk06Eslövs AI
Ivano Bevanda07Eslövs AI
Albin Sjöström06Eslövs AI
Erik Neander06FIF Gnistan
Aron Bertilsson06Hässleholms AIS
Ludwig Müllern-Aspegren06Hässleholms AIS
Erik Petersson06Hässleholms AIS
Sebastian Bexvall06IF Kronan
Samuel Ellis06Malmö AI
Melker Jensfelt06Malmö AI
Måns Eriksson06Trångsvikens IF
Lukas Domann06VfL Spremberg
Antal anmälda deltagare: 17

P11 - Kula

Final  lördag, 17:00
Isak Hjelm 06Åhus FIK
Linus Lindberg 06Åhus FIK
Filip Lindbladh 07Åhus FIK
Erik Petersson06Hässleholms AIS
Emil Frozkhan06IFK Halmstad
Samuel Ellis06Malmö AI
Melker Jensfelt06Malmö AI
Måns Eriksson06Trångsvikens IF
Antal anmälda deltagare: 8

P10 - 60m

Försök  söndag, 10:10
Final  söndag, 12:10
Filip Lindbladh 07Åhus FIK
Mikel Månsson07Åhus FIK9,75
Ivano Bevanda07Eslövs AI
Ebbe Alfelt-Rosén07Hässleholms AIS
Arvid Falkstrand07Hässleholms AIS
Ludvig Hallberg08Hässleholms AIS
Liam Rydhé07Hässleholms AIS
Tage Hägre07IF Kronan
Kalle Thyrman07IF Rigor
Bram Persson07IFK Lund
Kevin Nordin07IFK Växjö
Leo Jelic07IK Ymer
Felix Nilsson07Klippans FK
Erik Hansson07Malmö AI
Eric Noghi07Malmö AI
Noel Embring07Upsala IF10,17
Antal anmälda deltagare: 16

P10 - 600m

Final  söndag, 14:15
Fitz Andersson08Åhus FIK
Mikel Månsson07Åhus FIK
Ebbe Alfelt-Rosén07Hässleholms AIS
Arvid Falkstrand07Hässleholms AIS
Ludvig Hallberg08Hässleholms AIS
Gabriel Rydén07Hässleholms AIS
Tage Hägre07IF Kronan
Kalle Thyrman07IF Rigor
Bram Persson07IFK Lund
Leo Jelic07IK Ymer
Milo Rugland08Kalmar SK
Felix Nilsson07Klippans FK
Noel Embring07Upsala IF
Antal anmälda deltagare: 13

P10 - Höjdhopp

Final  söndag, 15:30
Fitz Andersson08Åhus FIK
Erik Gunnarsson07Åhus FIK
Filip Lindbladh 07Åhus FIK
Simon Oldén07FK Athlet
Ludvig Hallberg08Hässleholms AIS
Malte Jenvén07Hässleholms AIS
Liam Rydhé07Hässleholms AIS
Leo Jelic07IK Ymer
Eric Noghi07Malmö AI
Noel Embring07Upsala IF
Antal anmälda deltagare: 10

P10 - Längdhopp

Final  söndag, 10:45
Erik Gunnarsson07Åhus FIK
Mikel Månsson07Åhus FIK
Ivano Bevanda07Eslövs AI
Ebbe Alfelt-Rosén07Hässleholms AIS
Arvid Falkstrand07Hässleholms AIS
Ludvig Hallberg08Hässleholms AIS
Malte Jenvén07Hässleholms AIS
Gabriel Rydén07Hässleholms AIS
Liam Rydhé07Hässleholms AIS
Tage Hägre07IF Kronan
Bram Persson07IFK Lund
Kevin Nordin07IFK Växjö
Felix Nilsson07Klippans FK
Erik Hansson07Malmö AI
Eric Noghi07Malmö AI
Noel Embring07Upsala IF3,55
Antal anmälda deltagare: 16

P10 - Kula

Final  söndag, 12:55
Fitz Andersson08Åhus FIK
Erik Gunnarsson07Åhus FIK
Filip Lindbladh 07Åhus FIK
Simon Oldén07FK Athlet
Ludvig Hallberg08Hässleholms AIS
Malte Jenvén07Hässleholms AIS
Liam Rydhé07Hässleholms AIS
Kevin Nordin07IFK Växjö
Felix Nilsson07Klippans FK
Erik Hansson07Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 10

P9 - 60m

Försök  lördag, 12:10
Final  lördag, 13:25
Fitz Andersson08Åhus FIK
David Weineisen08Björnstorps IF11:50
Ivar Olsson09Bromma IF9,92
Marius Eneberg08Hässleholms AIS
Ludvig Hallberg08Hässleholms AIS
Samuel J Porsebäck08Hässleholms AIS
Oskar Persson08Hässleholms AIS
Oliver Säfström08Hässleholms AIS
Arvid Flygare08IFK Lund
Gustav Albin08IS Göta
Eric Bryde08Öresund FK
Axel Husberger08Öresund FK
Max Eriksson08Trångsvikens IF
Antal anmälda deltagare: 13

P9 - 400m

Final  lördag, 14:05
Fitz Andersson08Åhus FIK
David Weineisen08Björnstorps IF0:00,00
Ivar Olsson09Bromma IF1:33:01
Marius Eneberg08Hässleholms AIS
Ludvig Hallberg08Hässleholms AIS
Oskar Persson08Hässleholms AIS
Oliver Säfström08Hässleholms AIS
Arvid Flygare08IFK Lund
Ludwig Carlsson08IFK Växjö
Gustav Albin08IS Göta
Max Eriksson08Trångsvikens IF
Antal anmälda deltagare: 11

P9 - Längdhopp

Final  lördag, 14:55
Fitz Andersson08Åhus FIK
Ivar Olsson09Bromma IF3,70
Marius Eneberg08Hässleholms AIS
Ludvig Hallberg08Hässleholms AIS
Samuel J Porsebäck08Hässleholms AIS
Oskar Persson08Hässleholms AIS
Oliver Säfström08Hässleholms AIS
Arvid Flygare08IFK Lund
Gustav Albin08IS Göta
Eric Bryde08Öresund FK
Axel Husberger08Öresund FK
Max Eriksson08Trångsvikens IF
Antal anmälda deltagare: 12

P9 - Kula

Final  lördag, 16:10
Fitz Andersson08Åhus FIK
Ivar Olsson09Bromma IF3,79
Ludvig Hallberg08Hässleholms AIS
Samuel J Porsebäck08Hässleholms AIS
Oskar Persson08Hässleholms AIS
Arvid Flygare08IFK Lund
Eric Bryde08Öresund FK
Max Eriksson08Trångsvikens IF
Antal anmälda deltagare: 8

P8 - 60m

Final  söndag, 12:15
Axel Falkstrand09Hässleholms AIS
Nilas Holmén09Hässleholms AIS
Vilde Lundell09Hässleholms AIS
Alfred Mars09Hässleholms AIS
Amanda Müllern-Aspegren09Hässleholms AIS
Bille Silver09Hässleholms AIS
Oscar Molin09IF UDD
Filip Englund09Malmö AI
Love Hansson10Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 9

P8 - 400m

Final  söndag, 14:50
Ander Månsson11Åhus FIK
Lukas Falknell09FK Athlet
Axel Falkstrand09Hässleholms AIS
Nilas Holmén09Hässleholms AIS
Alfred Mars09Hässleholms AIS
Bille Silver09Hässleholms AIS
Oscar Molin09IF UDD
Antal anmälda deltagare: 7

P8 - Längdhopp

Final  söndag, 13:15
Isak Gunnarsson09Åhus FIK
Ander Månsson11Åhus FIK
Lukas Falknell09FK Athlet
Axel Falkstrand09Hässleholms AIS
Vilde Lundell09Hässleholms AIS
Alfred Mars09Hässleholms AIS
Bille Silver09Hässleholms AIS
Oscar Molin09IF UDD
Filip Englund09Malmö AI
Love Hansson10Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 10

P8 - Kula

Final  söndag, 11:30
Isak Gunnarsson09Åhus FIK
Axel Falkstrand09Hässleholms AIS
Vilde Lundell09Hässleholms AIS
Alfred Mars09Hässleholms AIS
Bille Silver09Hässleholms AIS
Love Hansson10Malmö AI
Antal anmälda deltagare: 6

Antal anmälda starter: 1451

Filtrera startlistan


Klass:

HAIS-spelen 2010